Liellopa vecināšanas eksperiments. Otrā diena.

No rīta ledusskapis bija labi pastrādājis. Gaisa temperatūra -0,1 grāds, mitrums zem mērītāja apakšējās robežas, gaļas zonde rāda +0,5 grādus.  Gaļa ir smuki apkaltusi, bet ja tā turpināsies, var sakalst par daudz. Pagriezu ledusskapja termoregulatoru par vienu ciparu siltāku.  Pēc durvju pavirināšanas brokastēšanas laikā gaisa temperatūra ledusskapī uzlēca līdz +1.9°C un mitrums ap 80%.  Morāle – jāatrod pareizais regulatora stāvoklis un tad kādu nedēļu ledusskapi nevirināt. Hmm, tas varētu būt pamats kādai modīgai gaļas diētai 🙂

Vēl pēc stundas pa nakti no ledusskapja izsaldētais ūdens ir atkusis un gaisa mitrums ir virs 90%.  Ja tas nekritīsies un nestabilizēsies, būs jāiet pēc kaķa granulām.

Pulkstenis ir 14:25.  Mitrums ir 77%, gan gaļas, gan ledusskapja gaisa temperatūra ir ap +1,6°C. Tiktāl izskatās labi, laikam varēs iztikt bez granulām.  Izvilku nerūsošā tērauda zondi no gaļas, lai nesavelkas metāliska piegarša. Nogriezu ledusskapja regulatoru vēl drusku siltāku, tā uz 4,7 no 6.

Ik pa 3-4 stundām pavirinot durvis un paskatoties mitrumu un temperatūru, šķiet, ka ir panākts pieņemams līdzsvars.  Ledusskapja mikroklimats svārstās starp +1,8°C un 60% mitruma saldēšanas laikā, un +3,5°C / 90% mitrumu atkušanas laikā. Paša gaļas gabala temperatūra neko daudz nemainās, tā turas nedaudz virs +2°C. Tagad tik jāgaida.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *