Raidījumi

Tā kā vairums raidījumu ir aizsargāti ar autortiesībām un ne visi ir pieejami uz DVD, tad paši saprotiet kur tos jāmeklē… Šo to var atrast arī Youtūbē.

Good Eats – Aalton Brown vadītais humoršovs ar zinātniski kulināru piesitienu.  Lai arī ne visiem tur izskanējušajiem apgalvojumiem var piekrist, kopumā ļoti labi raidījumi zinātkāriem pavāriem.

Специя – Ukraiņu raidījums par kulināriju.  Viens no retajiem man zināmajiem krievvalodīgās pasaules šoviem, kas tiešām skaidro kas un kāpēc. Varbūt daudzas lietas tiek pārāk vienkāršotas, bet saprotams arī ka jārūpējas par popularitāti plašās tautas masās.  Labs ar to, ka tiek apskatīti ēdieni un produkti, kas tuvi arī latviešu ikdienas virtuvei. Katrā sērijā tiek iztirzāta viena tēma, piemēram – kartupeļi, kotletes vai buljons.

Kitchen Chemistry with Heston Blumenthal – šie Discovery Science kanāla raidījumi bija tie, kas mani uzsēdināja uz kulinārijas adatas un padarīja par Hestona Blūmentāla fanu.

Heston Blumenthal: In Search of Perfection un Heston Blumenthal: Further Adventures In Search of Perfection – Tālāka attīstība Kitchen Chemistry konceptam. Tīrs zelts.  Vienīgā problēma – Hestons tomēr daudzas savu pētījumu detaļas līdz galam neatklāj.  Bizness paliek bizness.

Heston’s Feasts – Avots iedvesmai un pasapņošanai.  Vienkārši ģeniāli.  Ideāli katrai ēdienreizei būtu jābūt šādai – multisensorai pieredzei ko viesi atcerēsies visu atlikušo mūžu, balansējošai uz vājprāta robežas un liekošai pārkāpt saviem aizspriedumiem. Citādi tā ir tikai barības uzņemšana.

Bizarre Foods – Andrew Zimmermann gastronomisko ceļojumu un piedzīvojumu seriāls.  Dažkārt arī ļoti tradicionāli vietējie ēdieni neatpaliek no Hestona ekstravagantajām fantāzijām.

My Kitchen Rules – Austrālijas Channel 7 televīzijas šovs, ko Latvijā var reizēm atrast Sony Entertainment Television kanālā. Šova pamatā ir talantīgu amatieru pavāru divu cilvēku komandu sacensības par galveno balvu, kas ir visai ievērojama.  Augsts līmenis gan raidījuma tehniskajā izpildījumā, gan saturā.  Lieliski, objektīvi tiesnešu vērtējumi bez Latvijas šovu šķebinošās pielaizīšanās un nespējas paust pamatotu kritiku tur, kur tā pienākas. Desmitniekus te piesķir tikai par patiesi ekstraordināru sniegumu.

Mūsdienu Latvijas garša – Slavējama TV3 iniciatīva Latvijas ēdienraidījumu lauciņā. Viens no diviem latviešu raidījumiem ko vispār ir vērts pieminēt (otrs ir Mārtiņs Rītiņa “Kas var būt labāks par šo?”). Galvenā problēma – šausmīgi izstiepts un garlaicīgs, it sevišķi otrā sezona. Un nav saprotams, kāpēc vērtētāji, tā vietā, lai objektīvi norādītu uz profesionāļu kļūdām, ir iztaisījušies par pilnīgiem lišķiem, lai neteiktu – dibenlaižām??? Tā var vērtēt mājas viesības, bet ne jau profesionāļu konkursa sniegumu!

Адская кухня – Lieliska alternatīva, kad dvēsele apšķebinājusies no “Mūsdienu Latvijas garšas” glaimiem un pielīšanas. Te par pavāru kļūdām žūrija pateiks visu kā ir un vēl šo to.  Un nejēgas padzīs ar sūdainu mietu, kā jau tas lūzeriem pienākas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *