Tiešsaistes kursi

Pēdējā laikā Internetā ir parādījušies dažādi par brīvu pieejami kursi, ar kuru palīdzību var atsvaidzināt kopš skolas laikiem piemirstās zināšanas kulinārijas pamatlietās – fizikā, ķīmijā, bioloģijā un tamlīdzīgi. Pamazām parādās arī kursi, kas tieši sasaista kulināriju ar dabaszinātnēm.  Ceru, ka šāda tendence strauji pieaugs un palīdzēs iznīdēt daudzos dziļi iesakņojušos ar ēdienu saistītos mītus un aizspriedumus.

Chemistry Now – NBC Learn veidoti izzinoši video par ķīmiju ikdienas dzīvē.  Domāti bērniem, tā ka nevar būt nekādu atrunu ka tas ir par sarežģītu.  Ja nu vienīgi nacionālās izglītības upuriem, kas neprot angļu valodu.

Khan Academy – ierakstītas video lekcijas, ko katrs var skatīties jebkurā piemērotā laikā.

  • Termodinamika – zinātne par karsēšanu un dzesēšanu.  Gribat saprast kā cepetis cepas, ūdens vārās un saldējums salst? Šis ir tas kas vajadzīgs
  • Ievads ķīmijā – pamatlietas, lai saprastu tālāk organisko ķīmiju, kas kulinārijā ir ļoti noderīga.
  • Organiskā ķīmija – plašs tēmu klāsts, labāk urbt pēc kārtas no sākuma uz priekšu.
  • Cilvēka bioloģija – vienmēr ir noderīgi zināt kas tur iekšā notiek.

Coursera – Interaktīvi universitātes līmeņa kursi, kas veidoti līdzīgi kā reālie kursi augstākajā izglītībā.  Prasa vairāk laika un motivācijas kā Khan Academy lekciju noklausīšanās, bet arī zināšanas pēc tam ir pamatīgākas. Tā kā lekciju kursi sākas un beidzas reālā laikā, jāskatās kas pašlaik vai tuvākajā nākotnē ir pieejams.

Harvardas universitātes Science and Cooking publisko lekciju programma – tematiskas video lekcijas ar Harvardas profesoru ievadvārdiem konkrētajā tēmā un sekojošu kāda kulinārijas korifeja uzstāšanos.  Harold McGee, José Andrés, Nathan Myhrvold, Ferran Adrià un citi visionāri.

RTU Vispārīgā Ķīmija e-studiju vietne – materiāli latviešu valodā. Vairāk gan orientēti uz inženieriem nevis kulināriem.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *